
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01648
Ext.Price$0.01648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01648 | $0.01648 |
| 10 | $0.00824 | $0.08240 |
| 50 | $0.00634 | $0.31700 |
| 100 | $0.00627 | $0.62700 |
| 500 | $0.00621 | $3.10500 |
| 1000 | $0.00617 | $6.17000 |
| 3000 | $0.00613 | $18.39000 |
| 5000 | $0.00608 | $30.40000 |
